PROJE GELİŞTİRME

turk_muhendisligi

 

ATS Yenilenebilir Enerji Sistemleri bir güneş enerjisi santrali kurulumu için gerekli bütün altyapıya sahiptir. Şirket bünyesinde bulundurduğu tasarım ekibinde, geniş deneyime sahip yenilenebilir enerji konularında uzman tamamı Türk mühendislerden oluşan, teknik eleman ve araştırmacı personellere sahiptir. 

Güneş enerjisine dayalı üretim tesisi kurmak  isteyen yatırımcılar ve firmalar açısından ilk adım “proje geliştirme” dir.

Proje geliştirme aşamasında en önemli konu “arazi seçimi”dir. Arazinin lokasyonu ve şebeke bağlantı noktaları özellikle dikkat edilmesi gereken ve uzmanlık gerektiren bir konudur. Ülkemiz topraklarının yaklaşık % 35’ini tarım, %27’sini orman, %18’ini meraların oluştuğu düşünüldüğünde, güneş enerjisi yatırımlarında “arazi seçiminde” tarım ve orman arazilerinin veya devletin tasarrufu altında olan yerlerin önemi ortaya çıkacaktır.

Değişik ülkelerde başarıyla gerçekleştirdiğimiz projeler sayesinde teknik ve prosedürlerle ilgili birçok konuda önemli deneyimler edindik. Uluslararası alanlarda edindiğimiz deneyimimiz, bilgimiz ve yerel partnerlerle oluşturduğumuz bağlantılarımızla projeleri arazi seçimi aşamasından tesisin anahtarının teslimine kadar anahtar teslim projeler olarak yapmaktayız.

Proje Geliştirme Aşamasında Verdiğimiz Başlıca Hizmetler

  • Saha araştırması- Sahanın uygunluğunun raporlanması, mülkiyet hakları
  • Saha satın alma- Leasing işlemleri, kontrat hazırlanması
  • Lisanssız başvuru dosyalarının takibi- Mevzuat tarafından istenilen tüm dokümanların hazırlanması
  • Lisans başvuru dosyalarının takibi- Başvuru dosyasının hazırlanması ve hak ediş yapılıncaya kadar tüm sürecin üstlenilmesi
  • Güneş enerji santralinin ön çalışmasının yapılması- Detay çizimlerin yapılması ve kurulumu yapılacak sahada enerji üretiminin hesaplanması
  • Fizibilite çalışması- Yatırım analizi ve finansman çözümleri

 

Geri Dön

Biz Güneşe Sarıldık! Ya Siz... ATS Yenilenebilir Enerji Sistemleri